TR EN
0(242) 314 34 34 info@koraycoskunfirat.com
ÖZGEÇMİŞ

1967 yılında Ankara’da doğdu. TED Ankara Koleji’nden 1985 yılında mezun olarak aynı yıl Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesini kazandı. Altı yıllık eğitimin ardından SSK Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesinde plastik ve rekonstrüktif cerrahi eğitimine başladı.
 

Asistanlığı sırasında 1997 yılıda Antalya’da yapılan ulusal kongre’de asistan bildiri yarışmasında klinik dalda birincilik ödülü aldı. 1998 yılında uzmanlık eğitimini tamamlayarak Akdeniz Üniversitesi Tıp fakültesinde çalışmaya başladı.
 

2001 yılında yardımcı doçent olan Dr. Koray Coşkunfırat 2002 yılında Tayvan, Chang Gung Memorial hastanesine, dünyada mikrocerrahinin önde gelen isimlerinden Prof. Dr. Fu-Chan Wei’in kliniğine gitti. Burada 1,5 yıl süre ile mikrocerrahi yöntemler üzerinde deneyim kazanarak pek çok çalışmaya katıldı. Tayvan’da yaptığı çalışmalardan biri ile 2004 yılında American Society of Reconstructive Microsurgery kongresinde en iyi bildiri ödülü kazandı. Daha sonra yurda dönen Dr. Koray Coşkunfırat çalışmalarına Akdeniz Üniversitesinde devam etti ve 2005 yılında Doçent ünvanını aldı.Halen çalışmalarına aynı Üniversitede devam etmektedir. Dr. Koray Coşkunfırat’ın uluslararası dergilerde yayınlanmış 50’nin üzerinde çalışması, 3 kitap bölümü ve 1 kitap bölümü çevirisi bulumaktadır, Microsurgery ve Annals of Plastic Surgery adlı uluslar arası dergilerde yayın kurulu üyeliği yapmaktadır..